A tagság szakmai tudásának és műveltségének, a szakmai kultúra fejlesztésének érdekében, az aktív szakmai közösségi élet működtetésére, annak támogatására született meg az a nyilatkozat, amelyet kézjegyével látta el Tasi László, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Kézműves Tagozatának alelnöke, valamint Schulze László. A Magyar Országos Szakmai Ipartestület elnöke úgy véli: az együttműködés szakmai alapját az ipartestület adja, a kamara az anyagi segítséget nyújtja.
Minden szakterületen kiemelten fontos az utánpótlás, és hátországként a jó érdekképviselet – fogalmazott köszöntőjében Tasi László. A kamara kézműves tagozatának elnöke a Lábápolók, Kézápolók és Műkörömépítők Országos Szakmai Klubjának tavaszi ülését nyitotta meg. Az ünnepélyes percek része volt, hogy Ördög Dóra, a megyei iparkamara szakképzési igazgatója, a kézműves tagozat titkára szólt az általános érdekérvényesítés, valamint a rendszeres továbbképzések fontosságáról.
Az új együttműködés kamarai kapcsolattartója Bakos Aranka kézápoló- és műkörömépítő, a lábápoló mestervizsga-bizottság elnöke, a Lábápolók, Kézápolók és Műkörömépítők Országos Szakmai Klubjának alapító elnöke, a Bács-Kiskun megyei klub elnöke. Előadásában hangsúlyozta: az iparosok a társadalomban mindig is kiemelt szerepet töltöttek be. Fontos kihívás napjainkban, hogy a szakmai munkát egységes mederbe kell terelni. Bakos Aranka elmondta: a mesterképzést az öt megyében működő szakmai klubok indították el. Mindennek a kiindulópontja azonban Kecskemét volt, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, amely továbbra is a központ szerepét tölti be.
A nap továbbképzésre is lehetőséget adott; ez készítette elő a II. Hírös Körmös Kupát, amelyre május 27-én kerül sor a hírös városban.
A rendezvényről a hirös.hu hírportálon is olvashat.