A külügyminisztérium államtitkára szerint már komoly tárgyalások zajlanak a Daimler és a magyar kormány között a gyárbővítésről.

A német Daimler AG a magyarországi tevékenységének bővítését mérlegeli, és erről megindultak a tárgyalások a magyar kormánnyal - mondta szerdán Stuttgartban a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára.

Magyar Levente a Daimler AG beruházásokért felelős vezetőjével folytatott megbeszéléséről elmondta: a Kecskeméten Mercedes-gyárat üzemeltető társaság a kapacitásának bővítését és technológiájának fejlesztését is mérlegeli.

A több fázisból álló beruházásról "komoly tárgyalások zajlanak" - mondta az államtitkár. Kiemelte, hogy a Daimler "rendkívül elégedett" a kecskeméti üzemmel, amely a stuttgarti központú globális óriáscég gyárainak hálózatában "kiemelkedően teljesít".

Forrás: hvg.hu

demjan sandor logo

Rendezvénynaptár

Február 2025
H K Sz Cs P Szo V
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Kamarai Videók

Csaladbarat hely vedjegy szolgaltato hely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

Csaladbarat hely vedjegy munkahely WEB SZSZ2020 allo webes felhasznalas

logo

Közösségi Gazdaság- és Társadalomfejlesztési Központ - logó

Kiemelt partnerek

Pályázati tanácsadók

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - logó

MVP logo GINOP2

MVP logo GINOP2